اسپیرولینای آبی یا فیکوسیانین چیست؟

اسپیرولینا آبی

اسپیرولینا آبی

در نظر داشته باشید جلبک اسپیرولینا حاوی رنگدانه های طبیعی بوده و یکی از رنگدانه های طبیعی اسپیرولینا به رنگ آبی به نام فیکوسیانین موجود است که بر اثر فعل و انفعالات فیزیکی رنگدانه ی آبی جدا شده برخلاف کلروفیل محلول در آب می باشد. این رنگدانه ساختاری پروتئینی دارد و می تواند رنج دمایی بالا و محدوده phبیشتری را تحمل کند و خاصیت فلورسنتی دارد و مصرف آن به عنوان رنگ طبیعی در محصولات غذایی که مورد تایید FAD آمریکا می باشد در دسته های غذایی و دارویی استفاده می شود.

دارای آنتی اکسیدان فوق العاده بلا و خاصیت ضد التهابی قوی می باشد و رادیکال های آزاد را مهار و از اکسید شدن چربی ها جلو گیری می کند و از سرطان پیشگیری می نماید و میتواند قبل از ورود تومورها به مرحله S همراه با داروهای شیمی درمانی ،درمان سرطان را تسریع می نماید.

فیکوسیانین یک گروه از پروتئین‌های رنگی است و غنی از آمینواسید های ضروری است  که در برخی از جلبک‌ها به ویژه اسپیرولینا یافت می‌شود. این پروتئین‌ها به دلیل رنگ آبی-سبز آن‌ها  به عنوان یکی از مهمترین رنگدانه  فتوسنتزی شناخته می‌شوند. و دارای فعالیت های متنوع زیستی میباشد و کاربرد های گوناگونی در صنعت غذایی و آرایشی و دارویی دارد.

اسپیرولینای آبی دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند که به معنای آن است که می‌توانند در مقابل آسیب‌های اکسیداتیو  با تعادل اکسیدانی از سلول‌ها محافظت کنند و از تولید رادیکال‌های آزاد جلوگیری کنند و در درمان بیماری های عصبی از جمله پارکینسون موثر باشند. همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند و می‌توانند در کاهش التهاب‌های مرتبط با بیماری‌های مختلف مانند التهاب مفاصل، التهاب روده و آسم کمک کنند. این پروتئین‌ها  فعالیت آنزیم‌های ضد التهابی را افزایش  و عوامل التهابی را کاهش می دهند.

علاوه بر این می‌توانند به کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته قلبی کمک کنند. فعالیت آنتی‌اکسیدانی را افزایش دهند و اکسیداسیون لیپیدی را کاهش دهند که عوامل مهمی در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی هستند. موجب کاهش خطر بروز بیماری‌های مرتبط با سرطان مانند سرطان پستان، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات نقش داشته.

اسپیرولینای آبی آلگوتب

مقدار مصرف:

مناسب همه افراد بالای 3 سال و مقدار مصرف توصیه شده 3 بار در هفته  نیم تا 1 گرم در هر وعده.

هشدار:

افرادی که مبتلا به بیماری فنل کتونوری یا بیماری خود ایمنی میباشند قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

 

مزایا و شرایط خرید اسپیرولینا آبی
منبع غنی آنتی‌اکسیدانی مناسب همه افراد بالای 3 سال و مقدار مصرف توصیه شده 3 بار در هفته  نیم تا 1 گرم در هر وعده.
خواص ضد التهابی دور از نور خورشید نگهداری شود.
کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته قلب در ظروف محکم و در جای خشک و خنک نگهداری شود.
کاهش خطر بروز بیماری‌های مرتبط با سرطان افرادی که مبتلا به بیماری فنل کتونوری یا بیماری خود ایمنی میباشند قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
جوانسازی پوست
تقویت سیستم ایمنی بدن
انرژی زایی

لاغری و جوانی با اسپیرولینای آبی !

لاغری و جوانی با استفاده از مواد طبیعی و توصیه های طب سنتی می تواند بهترین راه مبارزه با چاقی و پیری باشد. اسپیرولینا  آبی گیاهی است که با شناخت فواید آن و میزان مصرف به گنجینه ای از خواص خواهید رسید. جلبک اسپیرولینا یک جلبک آبی – سبز و گیاه آب شیرین است. این گیاه یکی از پر تحقیق ترین گیاهان در سال های اخیر است. جلبک اسپیرولینا به خاطر طعم تند و مواد مغذی و فوایدش شهرت دارد.

خواص اسپیرولینا آبی چیست؟

  • افزایش سطح آنتی اکسیدانی که باعث کاهش آسیب های ROS (اکسیژن واکنشی) می شود.
  • فعالیت ضد التهابی قوی با مهار آنزیم COX – 2.1. افزایش سطح آنتی اکسیدانی که باعث کاهش آسیب های ROS (اکسیژن واکنشی) می شود.
  • کاهش ایجاد رشد سلول سرطانی.
  • کاهش سمیت شیمی درمانی داروها و نفروتوکسایدی با افزایش سطح SOD (سوپراکسید دیسموتاز) در بدن، در نتیجه اثر محافظتی بر روی کبد و کلیه دارد.
  • اسپیرولینا به طور طبیعی سطح قند خون را کاهش می دهد
  • اسپیرولینا اثر انسولین را تقویت می کند
  • اسپیرولینا از شرایط نوروپاتیک جلوگیری و بهبود می بخشد

اسپیرولینا آبی

خرید اسپیرولینا آبی برای جوش صورت:

خواص ضد التهاب اسپیرولینا به کاهش تورم، آکنه و جلوگیری از بروز آسیب های بیشتر کمک می کند. متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد که درمان سریع تر را ممکن می سازد و همچنین از رشد زیادی باکتری ها جلوگیری می کند.علاوه بر خوردن آن، شما می توانید از محصولات پوستی اش برای مقابله با مشکلات آکنه استفاده کنید.

 

خرید اسپیرولینا برای برای تیرگی پوست بدن:

کلوروفیل (که به عنوان یک سوپر خوراکی شناخته می شود) موجود در این جلبک به کاهش تیرگی و لکه هایی روی پوست شما کمک می کند. می توانید مقداری پودرش را به آب اضافه کرده و آن را بنوشید و یا آن را به یک اسموتی اضافه کنید.

 

خرید اسپیرولینا آبی برای کاهش ریزش مو:

استفاده موضعی از اسپیرولینای آبی می تواند رشد مو را تسریع کند. علاوه بر مصرف، این جلبک به عنوان یک جز در درمان شامپو و نرم کننده ها استفاده می شود. هم چنین پروتئین های اسپیرولینا می توانند باعث کاهش ریزش مو و نازکی مو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *